Головна Головна -> Реферати українською -> Твори -> Я – громадянин України

Я – громадянин України

Назва:
Я – громадянин України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,95 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Я – громадянин України


"Україна - це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, методові та молочнії річки...
Україна - розкішний вінок із рути і барвінку, що над ним світять золоті зорі...", - такими чудовими словами описав Степан Васильченко свій рідний край.
А й справді! Хто хоча б раз у житті бачив зелені гаї, вишневі сади, чув спів дзвінкоголосих птахів, зустрічався з працьовитими українськими людьми, милувався їхньою солов'їною мовою, той може гордитися, що побував у такому чудовому краї.
Як щедро обдарована наша земля! Ми повинні берегти наші багатства, нашу рідну землю, як зіницю ока, бо в цілому світі немає такої краси, як в Україні.
Наша Батьківщина мас цікаве і водночас сумне історичне минуле. На долю всього українського народу випало важке життя. Спершу ненажерливі пани запрягали людей у ярма, посилали на панщину. Про це оспівує славний син України - Т.Г.Шевченко: "І не в однім отім селі людей у ярма запрягли пани лукаві..." Пізніше людей засилали на Сибір, знущалися над українськими синами і дочками, морили їх голодом. Сусідні держави завжди зазіхали на наші багатства, на родючі чорноземи, йшли війною на Україну, віками тримали наш народ у ярмі. Та якими б важкими не були страждання, Україна витерпіла.
І ось 24 серпня 1991 року наша країна здобула волю. Який це був щасливий день для нас усіх, день довгоочікуваної незалежності, день здійснення найзаповітнішої мрії. Саме цього дня ми відчули солодкий смак волі, самостійності, вільнодумства, перемоги. З того дня було прийнято багато законів, важливих для нас. Україна почала розцвітати, життя змінилося на краще.
Багато років минуло з того пам'ятного дня. Та процес розквіту нашої Вітчизни сьогодні дуже повільний. Україна знаходиться в економічному проваллі, заводи та фабрики розкрадено, а про зарплати чи пенсії навіть страшно згадувати. Це тільки плата, щоб якось вижити в цей складний час. Тоді, коли одні ледве зводять кінці з кінцями, інші не можуть насититися. У країні панують неправда, злочинність, корупція, хабарництво та безробіття.
Люди покидають рідні домівки в пошуках кращого життя. Вони залишають той рідний, наймиліший клаптик землі, де народилися, де пройшло їхнє дитинство, де прожили найкращі хвилини свого життя. Люди покидають Батьківщину, а на кого? Чому їдуть працювати на благо чужої країни, а не збагачують своєю клопіткою працею неньку - Україну? Наші співвітчизники поневіряються по світу, щоб знайти бажане щастя. Я вважаю, що це не вихід: втекти, щоб не бачити безодню, в яку ми поволі падаємо. Потрібно боротися за щастя, яке тобі належить. Адже в тій чужій країні вас не зустрічатимуть привітні погляди рідних, там не лунатиме рідна солов'їна мова.
Немає в світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претеся на чужину.
Дуже важко не любити свій край, але ще важче його любити таким, яким є сьогодні. З кожним днем наше становище погіршується, адже до влади прийшли ті, в яких одна мета - збагатитись. Вони забули своє покликання, завдання народного обранця - допомогти людям та Батьківщині. На жаль, вони дбають тільки про власну кишеню, а життя нації/їм байдуже. Як побороти цю неправду?
Ще зовсім небагато часу залишилося до наступних виборів. Саме 31 жовтня кожен українець має змогу проголосувати. Та перед нами постає проблема вибору. Сьогодні люди не вірять, що є достойний кандидат на пост Президента, бо скільки років наш народ вводили в оману, даруючи надії та марні сподіванки. У своїх передвиборчих програмах депутати обіцяють зробити життя щасливим, знизити надто високі ціни та податки, підвищити мізерні зарплатні та пенсії, зробити безкоштовним навчання. Але чи правда це?
Тому багато наших краян вважають за краще провести цей важливий день вдома. Вони не усвідомлюють, що роблять надто велику помилку, дозволивши скористатися власним голосом. Кожен повинен проголосувати, бо хто, як не ми самі, обираємо майбутнє для себе і своїх нащадків.
Люди, об'єднані спільною думкою, - це велика сила, могутня громада, в якої є мета. Така громада повинна боротися за права народу, за його життя, за майбутнє Вітчизни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Я – громадянин України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок