Головна Головна -> Реферати українською -> Українознавство -> Звичаї нашого народу (ВЕЛИКДЕНЬ)

Звичаї нашого народу (ВЕЛИКДЕНЬ)

Назва:
Звичаї нашого народу (ВЕЛИКДЕНЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,89 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
"Не я б'ю — верба б'є, за тиждень - Великдень!" — кажуть у Вербну неділю. Ще й б'ють прутиком вербовим по плечах, аби здоровим бути, міцним. У неділю, за тиждень до Великодня, вшановується свято Вхід Господній в Єрусалим. Коли Ісус Христос в'їжджав у місто на ослі, люди його щиро вітали: кидали під ноги зелене гілля, одіж, квіти. І якщо на Вербну неділю йдемо до церкви з гілочками верби, то мовби заново вітаємо Христа.

Хто йшов до церкви, мусів прутики ламати сам. Наиліпше з того дерева, яке своїми руками посадив. Освячене гілля клали за образи. Іншу освячену гілочку несли у двір, на ставок — садили. Коли прийметься, значить і розростеться рясно, і добро в тій оселі запанує.

Вважалося, що верба за образами у хаті захищатиме від грому. Як носитимеш при собі — нічого злого з тобою не трапиться.

Освячена в церкві верба володіла надзвичайно цілющими властивостями. Не раз бабусі просили: "З'їж, доню, китицю — не буде горло боліти..." Помагало. Накладали у купіль, коли дитина мала нездорові діжки. На голівку так робилося.

Кидали в молоко при кип'яченні — зникали з людини чари, злий погляд, перехід. Китицю у вогонь кинеш — до хати не прилетить жоден недобрий дух, Вербові котики варто класти до вінчальних свічок, щоби не розділив молодят грім.

Як вигонили перший раз в новому році на пасовище худобу, обов'язково постьобували освяченою вербою.

Рибалки кидали її у воду — гарно плодитиметься риба. У стайні залишено — на ведіння худоби. Як в стіжок запхано, значить, щоби не гнило сіно, солома.

Чи не найцікавіше: на Вербну неділю вважалося добрим освідчитися у коханні. Тоді кохання ніхто не розіб'є. І це все могли робити чи не робитися як веліла душа, як хотілося. Але в цей день ^обов'язково батьки з дітьми, уся родина говорила й навчалася Слів Божих. Найменші повторювали почуте від дорослих: "Я є Господь Бог твій, що вивів тебе з землі єгипетської, з дому неволі. Тому: Не знай інших Богів, крім Мене, не взивай марно імені Господа Бога твого, пам'ятай день святий святкувати, шануй вітця свого і матір свою, щоб було тобі добре і щоб довго прожив ти на землі

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Звичаї нашого народу (ВЕЛИКДЕНЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок