Головна Головна -> ЗНО -> Користування телефоном завадило абітурієнтам завершити тестування

Користування телефоном завадило абітурієнтам завершити тестування


Під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з математики було зафіксовано випадки порушення процедури тестування з боку деяких учасників тестування

У Громадянській мережі ОПОРА, спостерігачі якої здійснюють громадське спостереження за дотриманням процедури ЗНО у 16 областях, зазначають, що найбільшою проблемою тестування з математики стало порушення процедури ЗНО його учасниками. Про це йдеться у релізі організації щодо результатів спостереження за проведенням двох сесій тестування з математики.

Спостерігачі зафіксували випадки запізнення абітурієнтів, появу на тестуванні без необхідних документів, використання та наявність мобільних телефонів, шпаргалок, а також вчинення інших дій, які не дозволили учасникам завершити роботу над тестом.

Через порушення процедур протягом часу, відведеного на роботу з тестом, 24 абітурієнта були позбавлені права проходити зовнішнє оцінювання. 20 з них користувалися мобільними телефонами, 3 – покинули пункт тестування без належної на це причини, в одного – виявлено шпаргалку.

Чи не найбільшу кількість порушень спостерігачі ОПОРИ зафіксували у столиці. 21 травня, за 10 хвилин до завершення тестування в одному з пунктів тестування було анульовано роботу абітурієнта, в якого знайшли телефон та шпаргалки.

Також, 22 травня в одному зі столичних пунктів, чотирьох осіб було позбавлено права проходити ЗНО через наявність мобільних телефонів – в одного з учасників телефон задзвонив під час тестування, ще один розмовляв по телефону в туалеті. У двох інших абітурієнтів мобільні телефони були вимкнені, однак їх теж позбавили права подальшого проходження ЗНО.

У Громадянській мережі повідомили, що за допомогою металошукачів мобільні телефони було виявлено у деяких пунктах тестування у Львові, а абітурієнти втратили шанс скласти тест з математики. Схожі випадки було зафіксовано й у інших регіонах країни.

У ОПОРІ також повідомили, що під час зовнішнього оцінювання з математики було виявлені випадки користування шпаргалками, а також порушення інших процедур, зокрема вихід абітурієнтів за територію пункту тестування під час складання тесту.

Окрім того, продовжуються випадки надання неповного комплекту необхідних документів для допуску до пункту тестування, у зв’язку з цим представники Громадянської мережі ОПОРА звертаються до абітурієнтів та їхніх батьків з проханням ретельніше перевіряти наявність документів, необхідних для пропуску на пункти тестування. За даними організації, 62 абітурієнта було позбавлено права складати тести зовнішнього оцінювання з математики через відсутність необхідних документів.


Читайте також: